Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

XX Mistrzostwa Marek w szachach

Napisał

W minioną sobotę odbyły się XX Mistrzostwa Marek w szachach, tradycyjnje organizowane przez p.Jarka Sucheckiego z UKS Struga. Niestety, tym razem zawody nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowanie a to z uwagi na słabe rozreklamowanie jej i zbyt duże ilości organizowanych imprez w tym czasie z okazji Mikołajek.

Mistrzostwa odbyły się jak zwykle w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 16 i powyżej. Grupę młodzików wygrał Tomasz Wiśniewski, który to ostatnio potwierdza swoje wysokie aspiracje. Wicemistrzynią w tej kategorii wiekowej została Agata Słoniewska, która nieoczekiwanie wyprzedziła swojego rodzonego brata, Kacpra Słoniewskiego.

W kategorii powyżej 16 lat zwycięzcą został Ryszard Rusin z 6 pkt z 7 partii, natomiast o kolejnych miejscach decydowała wartościowość pomocnicza, gdyż ubiegało się o nie aż czterech zawodników z tą samą ilością punktów. Wygrał ją Sebastian Sentowski zajmując II miejsce a III lokatą musiał się zadowolić Rogulski Witold. Poniżej wyniki obydwóch turniejów: