Server Time: 2024-04-23 07:34:25

Wsparcie

Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Sebastian Sentowski wygrywa turniej z okazji 220 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej

Napisał

Duża frekwencja, bo blisko 80 osób wystąpiło w turniejach z okazji 220 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej, które odbyły się w niedzielę 19 października w Zielonce. Turnieje były podzielone dla zawodników do lat 10 i w kategorii Open. Zawody były poprzedzone krótkim przypomnieniem historycznym i pokazem powstańca w oryginalnym stroju z tamtego okresu w towarzystwie burmistrza Zielonki, Grzegorza Dudzika.

W turnieju głównym z wynikiem 6,5 pkt z 7 partii wygrał zawodnik miejscowego klubu UKS TSz Zieloni Zielonka, Sebastian Sentowski. Trzeba dodać, że Sebastian startując z nr 6 nie był faworytem turnieju a mimo to pokonał wyżej notowanych zawodników. Najlepszą zawodniczką okazała się też zawodniczka z zielonkowskiego klubu Joanna Kaczmarska, która miała nie koniecznie łatwą rywalizację w swojej kategorii, gdyż musiała jeszcze wyprzedzić 6 zawodniczek. W tymże turnieju nagradzani byli jeszcze juniorzy do lat 15, w której klasyfikacji zwyciężył Przemek Laszczak z MTSz Mińsk Mazowiecki.

sentek (na zdj. zwycięzca turnieju w partii z Joanną Skurzak)

W turnieju juniorskim dla zawodników ur. w 2004 r. i młodszych zwyciężali przyjezdni. Główną nagrodę zgarnął Staś Leleń z UKS MDK Otwock. Jednak i na tym podium mieliśmy swojego reprezentanta klubowego, Jakuba Stępnia, który zdobył III miejsce mimo, że kandydatów na nie było aż sześciu. Tylu bowiem posiadało taką samą ilość punktów i o kolejności musiała rozstrzygnąć wartościowość pomocnicza. W kategorii do lat 8 najlepszym okazał się Karol Pielech z Wołomina a najlepszą juniorką została się Maja Zajączkowska z Radomia.