II liga seniorów / Jastrzębia Góra 2-10.09.2023

Licznik odwiedzin

11819011
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
900
13989
42214
11690707
186594
86616
11819011
Your IP: 3.236.83.14
Server Time: 2024-06-19 01:34:35

Wsparcie

Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Zielonkowscy juniorzy na podium w turniejach na Targówku

Napisał 

 

 Dosyć liczna grupa bo aż czternastu zawodników UKS TSz Zieloni Zielonka zagrało w czterech turniejach o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek. Najliczniejszą grupę tworzył rocznik 2005 i młodsi w którym uczestniczyło 82 zawodników. 

Tam też najliczniej reprezentowały dzieci nasz zielonkowski klub szachowy. Najlepszy wynik z tego grona osiągnął Michał Syrkiewicz zajmując wysokie II miejsce rozdzielając braci Iwaszkiewiczów i ustępując tylko gorszą wartościowością bucholca Grzesiowi. W bezpośrednim pojedynku Michała z Grzegorzem padł remis a na polu bitwy pozostawił pokonanych wielu utytułowanych zawodników. Warto dodać, że jest to drugie podium w ostatnim czasie Michała, gdyż tydzień wcześniej też zajął II miejsce na Turnieju KSz Polonia

Rewelacyjnie wypadł Maciej Demianiuk, który posiadając V kategorię znalazł się w pierwszej dziesiątce turnieju. Niewiele gorzej powiodło się Maciejowi Zygmuntowi, który od niedawna trenuje w naszym klubie a zajął w tym turnieju przyzwoite XVI miejsce. Duże pochwały dla Oli Zawadzkiej, Adama Wernickiego i najmłodszego Franciszka Gąskę dla których był to jeden z pierwszych takich poważnych turniejów.

Wielki powód do radości sprawiło nam też drugie podium, naszej juniorki Doroty Nowackiej. Dorota już dawno pokazała, że nie można jej lekceważyć i w grupie C (rocznik 2001 – 1996) zajęła nagrodzone III miejsce.

W grupie B też naszych można było zobaczyć w czołówce. Robert jr. Krasiewicz, który kompletnie nie trenuje o mały włos nie pokonałby Jakuba Fiszera (II miejsce), ale w niedoczasie podstawalił na czysto skoczka w remisowej końcówce. W ostatniej rundzie zmierzyli się dwaj nasi reprezentanci, Robert jr. i Michał Olędzki i to Michał po wygranej zajął wyższe, bo VII miejsce a Robert jr. 13.

Szczegółowe wyniki można prześledzić w zakładce "wyniki turniejów" oraz zapraszamy do obejrzenia galerii na naszym klubowym FanPage-u.

 

 

Czytany 18124 razy

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem