II liga seniorów / Jastrzębia Góra 2-10.09.2023

Licznik odwiedzin

11818500
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
389
13989
41703
11690707
186083
86616
11818500
Your IP: 3.236.83.14
Server Time: 2024-06-19 00:38:38

Wsparcie

Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Otwarte Mistrzostwa Zielonki - podsumowanie

Napisał 

Za nami Otwarte Mistrzostwa Zielonki, w których uczestniczyło 77 zawodników w 4 grupach. Nie zabrakło w nich tegorocznych finalistów mistrzostw Polski Juniorów,  którzy podnieśli prestiż naszym zawodom. Wśród nich świeżo upieczona mistrzyni Polski do lat 16, Joanna Kaczmarska.

Najliczniej zawodników stawiło się w sobotę, do turnieju z rocznika 2007 i młodszych. Wydawało by się, że w cuglach wygra go Katarzyna Pastuszko ale po przegranej w ostatniej rundzie na mecie stawiło się aż trzech zawodników z tą samą ilością punktów. Tu musiała rozstrzygnąć punktacja pomocnicza (Buchholz), w której Kasia nie miała sobie równych. Drugie miejsce ku naszemu miłemu zaskoczeniu zdobył, Nataniel Żochowski wychowanek naszego klubu, UKS TSz Zieloni Zielonka. Trzecie miejsce pozostało dla pogromcy Kasi, Dawidowi Skowronowi.

W drugim pod względem liczebności, był turniej dla posiadających IV i III kategorie oraz II kobiece. Zwyciężył go Tomasz Banasik, który przyjechał aż ze Starachowic. Tym samym wypełnił normę na II kategorię. Blisko podium był kolega p.Tomasza, z tego samego klubu, Jakub Witkowski ale musiał się zadowolić tylko zdobyciem III kategorii. Pozbawiła p.Jakuba pełni radości Oliwia Zioło, juniorka naszego klubu, która zajęła ostatecznie, wysokie IV miejsce i okazała się najlepszą zawodniczką tego turnieju.
W turnieju Fide (najsilniejszych) niespodzianki nie było. Wygrała go wspomniana wcześniej mistrzyni Polski, Asia Kaczmarska, z kompletem punktów, wypełniając przy okazji krótką normę mistrzowską. Jednak łatwej przeprawy nie miała, gdyż i Michał Słoniewski, który był drugi i Dominik Czarnomski, którego los skojarzył w ostatniej rundzie z Michałem, postawili wysoko poprzeczkę. Dominik w pewnym momencie miał  nawet wygraną ale rutyna przeważyła w kluczowym momencie i pozycja naszego młodego juniora się posypała. Rezultatywny wynik naszych juniorów wykorzystał p.Paweł Olszewski, który zajął trzecie miejsce. Nagrody i puchary, których fundatorem był m.in Urząd Miasta Zielonki wręczał sam burmistrz, Grzegorz Dudzik. Ostatecznie bardzo dobry występ naszych juniorów, przed zbliżającymi się rozgrywkami drużynowymi. Gratulacje wygranym i życzenia dalszych sukcesów!
Galerię z turniejów i linki do wyników można zobaczyć na naszym fanpage'u

 

 
Czytany 9938 razy

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem