Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Nowozelandczyk wygrywa turniej Mikołajkowy w Zielonce

Napisał

Nic takiego znaczącego nie zapowiadało się po pierwszej partii naszego gościa, wymęczonej szczęśliwie z nie najsilniejszym rywalem. Jednak z dorobkiem 4 pkt i lepszą wartościowością od Mariusza Szewczyka zwycięzcą został Edward Rains przebywający turystycznie w Polsce.

Bardzo dobry występ w turnieju Fide zaliczył nasz junior z Zielonki, Dominik Czarnomski. Z pół punktową stratą do lidera zajął ostatecznie 4 miejsce, jak również dołożył do swojego rankingu kolejnych 34 oczek i częściową normę na I kategorię. Ostania runda ogólnie obfitowała w niespodzianki, przykładem był szczęśliwy remis Mariusza Szewczyka w kompletnie przegranej z Jakubem Tomsią.

W turnieju B dla zawodników z IV, III i II (kobiecą) kategorią również prym wiedli zawodnicy UKS TSz Zieloni. Drugie miejsce Igora Partyki, który od dłuższego czasu walczy o zdobycie II kategorii, jest na pewno dobrą prognoza na przyszłość.

Również II miejsce zajął Kacper Jaczyński w turnieju dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych. W turnieju tym i nie tylko, wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci koszulek, czapeczek, kubeczków, słuchawek i pojemniczków na żywność z logo Miasta Zielonka ufundowanych przez Burmistrza Zielonki, Grzegorza Dudzika, który również był fundatorem nagród książkowych i pucharów we wszystkich turniejach Mikołajkowych.

Ogólnie w zawodach Mikołajkowych w Zielonce, rozgrywanych w ostatni weekend startowało 73 zawodników i zawodniczek.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Klikając na zdjęcie poniżej można wejść w galerię turniejów w Zielonce.