II liga seniorów / Jastrzębia Góra 2-10.09.2023

Licznik odwiedzin

11818591
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
480
13989
41794
11690707
186174
86616
11818591
Your IP: 3.236.83.14
Server Time: 2024-06-19 00:47:07

Wsparcie

Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Powrót z II ligi z bagażem doświadczeń

Napisał 

Po wyczerpującym, II ligowym turnieju drużynowym wróciła ze Szczyrku młoda drużyna UKS Tsz Zieloni Zielonka w składzie: Kacper Słoniewski, Wiśniewki Tomasz, Szczapa Piotr, Kosior Jan, Aneta Szewczak Ola Dąbrowska i Robert Krasiewicz w roli opiekuna i trenera. Zwyciężyli w mistrzostwach kolejno: UKS Rodło Opole, KMKSz Victoria Kielce, UKS Szachylice (Mazowsze) i te drużyny awansowały do I ligi.

Mimo, że nic wielkiego drużyna nie osiągnęła (zgodnie z przewidywaniami) to jednak doświadczenia nikt jej już nie odbierze. Zagranie wśród najlepszych drużyn w Polsce to wielkie wyróżnienie i satysfakcja. Na pewno zaprocentuje to w przyszłości i za rok mamy nadzieję nawiążemy już równorzędną walkę z najlepszymi. Oczywiście dużo też będzie zależało od tego czy zawodnicy przez najbliższy rok wezmą się do pracy nad szachami gdyż bez tego nie będzie co liczyć na efekty. Najlepszy wynik w drużynie osiągnęła Ola Dąbrowska, uzyskując 7 pkt z 10 ocierając się przy tym o normę na jedynkę ale brak koncentracji i zbyt pewność siebie przeszkodziła Oli w osiągnieciu tego celu. Niestety był to ostatni rok Oli jako juniorki młodszej. Reszta zespołu uzyskała po 1 do 2 pkt (na szczęście nie 0) co pokazało naszym jak bardzo jeszcze muszą udoskonalić swój warsztat szachowy ale przeciwnicy rzeczywiście nie byli łatwi. Podsumowując, wyjazd był bardzo pożyteczny i udany pod wieloma względami. Atmosfera było bardzo dobra, pogoda też dopisała. Gratulacje dla zespołu z Chylic za awans do I ligi, jest to kolejna mazowiecka drużyna, która pnie się do przodu. W II lidze utrzymała się jeszcze drużyna z Ursusa zajmując ostatnie utrzymujące się miejsce. Natomiast los zielonkowskiego klubu podzieliła również drużyna z Mińska Mazowieckiego. Na koniec wypadałoby jeszcze bardzo podziękować firmie MGM. S.A bez której wyjazd drużyny byłby niemożliwy. 

Zdjęcia z ligi można zobaczyć w albumie na facebooku a szczegółowe wyniki na stronie mistrzostw

W trakcie mistrzostw odbywały się imprezy towarzyszące, m.in. turniej błyskawiczny szachów w plenerze. Poniżej na żywo partia Kacpra Słoniewskiego z IM Dariszem Mikrutem:Filmowa relacja z II ligi okiem GromcziStudio!:Czytany 16320 razy

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem