Eliminacje Do OOM w Sportach Halowych i MPJ do lat 10 / Olecko 2019
ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH i MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW
do lat 10 w SZACHACH Olecko, 22-27.09.2019r.
TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 22-27 września 2019 r. w Hotelu Colosseum w Olecku. Przyjazd ekip w dniu 22 września 2019.
ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Hotelu Colosseum w Olecku.
Wyżywienie od kolacji w dniu 22 września do obiadu w dniu 27 września.
Cena pobytu 1 osoby wynosi 475,00 zł (95zł/osobodzień) w pokojach dwu- i trzyosobowych. Istnieje możliwość wykupienia obiadu w dniu 22.09.2019
w cenie 20 zł. Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
w terminie do dnia 15 września 2019 r.
Opłaty za pobyt przelewem na konto WMZSZACH:
CreditAgricole 22 1940 1076 3085 3997 0000 0000 do 18.09.2019 r.
Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych w terminie do dnia 15 września 2019 r.:
C9 serwis turniejowy
C11 serwis turniejowy
C13 serwis turniejowy
D9 serwis turniejowy
D11 serwis turniejowy
D13 serwis turniejowy
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z KOMUNIKATEM oraz REGULAMINEM
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Szachach Bęsia 2017
Komunikat Organizacyjny
Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w szachach
Bęsia 08-10.09.2017
I. TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 8-10 września 2017 r. w Ośrodku
Szkoleniowo Wypoczynkowym „Bęsia” – 45 km od Olsztyna , 10 km od
Biskupca.
Przyjazd ekip w dniu 8 września 2017.
II. UCZESTNICY
W zawodach startować mogą zawodnicy z województw warmińsko-mazurskiego
i mazowieckiego, oddzielnie dziewczęta i chłopcy w grupach: C10 i D10
III. ZGŁOSZENIA
Poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych (patrz regulamin) , w
terminie do dnia 3 września 2017.
IV. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Ośrodku Szkoleniowo-
Wypoczynkowym „Bęsia”.
Wyżywienie od kolacji w dniu 8 września do obiadu w dniu 10 września
Cena pobytu 1 osoby wynosi:
Rodzaj zakwaterowania Cena osobo-dnia Cały pobyt
Pokój 2 osobowy 82,5 zł 165 zł
Pokój 3 osobowy 77,5 zł 155 zł
Pokój 2 os. w studio 75 zł 150 zł
Pokój 3 os. w studio 72,5 zł 145 zł
Pokój 4 os. w studio 70 zł 140 zł
Można zamówić obiad w dniu 08.09.2017 o godzinie 14:00 w cenie 20 zł.
Fakt ten należy wyraźnie zaznaczyć przy dokonywaniu zgłoszenia
Osoby dojeżdżające na zawody mogą wykupić obiady w cenie 20 zł .
Liczba pokoi poza studiami limitowana. Decyduje kolejność zamówień.
Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie
do dnia 4 września 2017. Istnieje możliwość opłaty przelewem :
PHU Milan : bank BPS 49 1930 1611 2400 0414 6829 0002
W ośrodku nie ma możliwości płacenia kartą.
V. TEMPO GRY
Tempo gry : 55’ + 5”/posunięcie
VI .HARMONOGRAM TURNIEJU (wersja podstawowa 8 rund)
8 września 2017 – piątek
10:00 – 14:00 Kwaterowanie ekip i weryfikacja zawodników
14:00 Obiad
14:30 Odprawa techniczna
15:00 I runda
17:15 II runda
19:00 Kolacja
9 września 2017 – sobota
08:00 Śniadanie
09:00 III runda
11:15 IV runda
13:30 Obiad
15:00 V runda
17:15 VI runda
19:00 Kolacja
20:15 Ognisko
10 września 2017 – niedziela
08:45 Śniadanie
09:30 VII runda
11:45 VIII runda
13:45 Obiad
14:30 Zakończenie zawodów
VI. NAGRODY
Medale za zajęcia miejsc I – III
Dyplomy dla wszystkich uczestników, nagrody książkowe i rzeczowe za czołowe
miejsca dla minimum 20% zawodników.
VII. RÓŻNE
Wszystkich zawodników obowiązuje posiadanie licencji PZSzach.
Każdy zawodnik przebywa na turnieju pod opieką osoby pełnoletniej wskazanej naformularzu.
W czasie turnieju planujemy ognisko.
Poza tym bezpłatnie: możliwość korzystania z boisk i stołów do tenisa
stołowego, Bajkolandii, możliwość korzystania z siłowni pod opieką osoby
dorosłej oraz odpłatnie korzystanie z sauny.
Kierownik Turnieju
Bogdan Jeżak
REGULAMIN
Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików (WM+MA)
Bęsia 8-10.09.2017
1 Cel zawodów:
1.1 Wyłonienie najlepszych zawodników w grupie wiekowej 8-10 lat w roku 2017
1.2 Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
1.3 Popularyzacja szachów dziecięcych i młodzieżowych w województwie mazowieckim (MA)
i warmińsko-mazurskim (WM).
1.4 Integracja środowiska szachowego województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
2 Termin:
2.1 Impreza odbędzie się w dniach 8–10 września 2017r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
w Bęsi – 10 km od miejscowości Biskupiec Reszelski.
2.2 Odprawa techniczna w dniu 8.09.2017 r. o godz. 14:30.
3 Organizator:
3.1 Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu
3.2 Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy
3.3 UKS Trzydziestka Olsztyn
4 Uczestnictwo:
4.1 Prawo startu w Mistrzostwach Międzywojewódzkich mają juniorki i juniorzy, w swoich
kategoriach wiekowych, posiadający obywatelstwo polskie oraz członkostwo w klubach
i stowarzyszeniach sportowych zrzeszonych w Polskim Związku Szachowym, zarejestrowanych
na terenie jednego z województw strefy lub zarejestrowani w odpowiednim wojewódzkim
związku szachowym (Mazowieckim Związku Szachowym lub Warmińsko-Mazurskim Związku
Szachowym).
4.2 Warunkami dopuszczenia do Mistrzostw są:
4.2.1 obecność na odprawie technicznej zawodnika lub opiekuna (w przeciwnym razie zawodnicy
zostaną dopuszczeni do mistrzostw od drugiej, gdy będzie to możliwe)
4.2.2 posiadanie ważnej licencji,
4.2.3 posiadanie legitymacji szkolnej w celu okazania przy wątpliwościach.
4.2.4 złożenie czytelnego podpisu przez opiekuna zawodnika,
Za zdolność do gry (aktualne badanie lekarskie) i ubezpieczenie odpowiedzialna jest jednostka delegująca
zawodnika.
4.3 Grupy turniejowe:
4.4
D10
4.5 - Dziewczęta w wieku
8-10 lat
roczniki 2007, 2008 i 2009
C10 - Chłopcy w wieku 8-10 lat roczniki 2007, 2008 i 2009
5 System rozgrywek:
5.1 Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Szachach zostaną rozegrane w oddzielnych
grupach dziewcząt i chłopców (bez możliwości łączenia grup).
5.2 W przypadku udziału w grupie 11-13 uczestników turniej rozgrywany jest systemem
szwajcarskim na dystansie 7 rund, 14 i więcej uczestników - system szwajcarski na dystansie
8 rund.
5.3 W przypadku udziału w grupie do 10 uczestników turniej rozgrywany jest systemem kołowym
(każdy z każdym), odpowiednio jedno lub dwa koła w zależności od liczby zawodników.
5.4 Na odprawie technicznej sędzia główny ogłosi terminarz rund.
Proponowany terminarz
Liczba Rund
Termin
9 rund
(9-10 zawodników)
8 rund
(14 i więcej zawodników)
7 rund
(11-13 zaw.)
Piątek 15:00 I I I
Piątek ok. 17:15 II II II
Piatek ok. 19:30 III - -
Sobota 9:00 IV III III
Sobota ok.11:15 V IV IV
Sobota 15:00 VI V V
Sobota ok. 17:15 VII VI VI
Niedziela 9:30 VIII VII VII
Niedziela ok. 11:45 IX VIII dogrywki
5.5 Tempo gry 55 minut + 5 sekund na każde posunięcie od początku gry
5.6 Turnieje zgłoszone do oceny rankingowej FIDE
6 Ocena wyników:
6.1 W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
- suma zdobytych punktów,
- wartościowanie średnie Buchholza,
- wartościowanie pełne Buchholza,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami,
- ranking średni przeciwników
6.2 W przypadku systemu kołowego lub dwukołowego, o kolejności miejsc decyduje:
- liczba zdobytych punktów,
- punktacja Sonnenborna-Bergera,
- rozszerzony system Koyi,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii.
6.3 W przypadku wyczerpania powyższych kryteriów w celu ustalenia medalistów sędzia zarządza
dogrywkę – 2 partie w tempie 10’ + 5”/posunięcie (obowiązują przepisy gry szachów szybkich),
a następnie – przy wyniku 1:1 – partię błyskawiczną (obowiązują przepisy gry błyskawicznej), na
której rozegranie białe otrzymują czas 6’, a czarne 4’; remis w tej partii decyduje o zwycięstwie
czarnych.
6.4 Punktacja SSM
Lok. 1 2-3 4-12 razem
PKT. 3 2 1 16
7 Sędziowanie i przepisy gry:
7.1 Sędzią głównym mistrzostw jest Andrzej Gula – klasa państwowa
7.2 Sędzia główny proponuje skład sędziowski.
7.3 Sędzia główny na odprawie technicznej dokonuje ostatecznej weryfikacji zawodników
zgłoszonych do zawodów.
7.4 Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego
głównego..
7.5 Podczas zawodów decyzje sędziego głównego są nieodwołalne. Służy od nich jedynie zażalenie
do Kolegium Sędziów PZSzach
7.6 Sędzia główny ma obowiązek wysłać w ciągu 5 dni po zawodach sprawozdanie w formie
elektronicznej do Przewodniczącego Komisji Klasyfikacji i Rankingu oraz do Wiceprezesa
PZSzach ds. Młodzieżowych.
7.7 W mistrzostwach obowiązują aktualne Przepisy Gry FIDE.
7.8 Remis przed 40 posunięciem wymaga akceptacji sędziego.
7.9 Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15
minut w stosunku do rzeczywistego czasu rozpoczęcia sesji, przegrywa partię.
8 Zgłoszenia:
Zgłoszenia do turnieju do 3 września 2017 r., poprzez serwis Chessarbiter.
Linki turniejowe
C10 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4406/
D10 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4405/
9 Finansowanie:
Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki
szachowe lub rodzice.
10 Nagrody i wyróżnienia:
Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe zgodnie z komunikatem organizacyjnym
11 Przepisy końcowe i informacje dodatkowe:
11.1 Obowiązkiem sędziego głównego jest codzienne umieszczanie na ogólnodostępnej stronie
internetowej: wyników i kojarzeń.
11.2 Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę gry telefonów komórkowych oraz innych
telekomunikacyjnych urządzeń elektronicznych pod rygorem:
- dla zawodników - przegrania partii
- dla innych osób - zakazu wstępu na salę gry do końca turnieju.
11.3 Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym
czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi
i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
11.4 Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących
(opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
11.5 Do turnieju nie zostaną przyjęci juniorzy bez opiekuna.
11.6 Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) odpowiedzialny
jest klub, rodzic.
11.7 Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
11.8 Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów,
Partnerów i Sponsorów Turnieju.
11.9 Podczas trwania mistrzostw obowiązuje Regulamin Porządkowy Ośrodka.
11.10 Organizator zastrzega sobie prawo korekty i interpretacji regulaminu.
Kierownik turnieju
Bogdan Jeżak
Arbiter główny turnieju
Andrzej Gula
Eliminacje do OOM w Sportach Halowych i MPJ do lat 10 w Szachach
Komunikat Organizacyjny
ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY SPORTACH HALOWYCH
i MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW do lat 10 w SZACHACH
Bęsia 18-23.09.2017
I. TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 18-23 września 2017 r. w Ośrodku
Szkoleniowo- Wypoczynkowym „Bęsia” – 45 km od Olsztyna, 10 km od
Biskupca.
Przyjazd ekip w dniu 17 września 2017.
II. UCZESTNICY
W zawodach startować mogą zawodnicy z województw warmińsko-
mazurskiego i mazowieckiego, oddzielnie dziewczęta i chłopcy w grupach:
C9, C11, C13, D9, D11, D13
III. ZGŁOSZENIA
Poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych w terminie
do dnia 10 września 2017.
C9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4410/
C11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4412/
C13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4413/
D9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4407/
D11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4408/
D13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4409/
IV. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Bęsia”.
Wyżywienie od kolacji w dniu 17 września do obiadu w dniu 23 września.
Cena pobytu 1 osoby wynosi:
Rodzaj zakwaterowania Cena osobo-dnia Cały pobyt
Pokój 2 osobowy standard 82,50 zł 495 zł
Pokój 3 osobowy 77,50 zł 465 zł
Pokój 2 os. w studio 75,00 zł 450 zł
Pokój 3 os. w studio 72,50 zł 435 zł
Pokój 4 os. w studio 70,00 zł 420 zł
Osoby dojeżdżające na zawodny mogą wykupić obiady w cenie 20 zł .
Liczba pokoi poza studiami limitowana. Decyduje kolejność zamówień.
Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
w terminie do dnia 10 września 2017.
Opłata za pobyt gotówką na miejscu. Istnieje możliwość wpłaty przelewem:
PHU Milan: bank BPS 49 1930 1611 2400 0414 6829 0002
W ośrodku nie ma możliwości płacenia kartą.
V. TEMPO GRY
Tempo gry wynosić będzie: 90’ + 30” na posunięcie od początku partii.
VI. HARMONOGRAM TURNIEJU – wersja dla 9 rund
17 września 2017 – niedziela
11:00-19:00 Kwaterowanie ekip i weryfikacja zawodników
19:30 Kolacja
20:30 Odprawa techniczna
18 października 2017 – poniedziałek
08:00 Śniadanie
09:00 Otwarcie zawodów
09:15 I runda
13:30 Obiad
15:00 II runda
19:00 Kolacja
19 września 2017 – wtorek
08:00 Śniadanie
09:00 III runda
13:30 Obiad
19:00 Kolacja
20 września 2017 – środa
08:00 Śniadanie
09:00 IV runda
13:30 Obiad
15:00 V runda
19:00 Kolacja
21 września 2017 – czwartek
08:00 Śniadanie
09:00 VI runda
13:30 Obiad
19:00 Kolacja
22 września 2017 – piątek
08:00 Śniadanie
09:00 VII runda
13:30 Obiad
15:00 VIII runda
19:00 Kolacja
23 września 2017 – sobota
08:00 Śniadanie
09:00 IX runda
13:00:00 Obiad
14:00 Zakończenie turnieju
VII. NAGRODY i AWANSE
- awans do MPJ do lat 10 na rok 2018 – po 6 najlepszych zawodników z grup C9 i D9
- awans do OOM 2018 – po 4 najlepszych zawodników z grup C11, C13, D11, D13
- dyplomy dla wszystkich uczestników
- nagrody rzeczowe i książkowe dla minimum 20% uczestników
VIII. WPISOWE I OPŁATA KLAS.-RANK.
Wszyscy zawodnicy opłacają opłatę organizacyjną w wysokości 50 PLN oraz
opłatę klasyfikacyjno-rankingową w wysokości 20/15/10 w zależności od ilości
rund przed rozpoczęciem zawodów u organizatora.
IX. RÓŻNE
Wszystkich zawodników obowiązuje posiadanie licencji PZSzach.
Każdy zawodnik przebywa na turnieju pod opieką osoby pełnoletniej wskazanej na formularzu.
W czasie turnieju planujemy ognisko.
Poza tym bezpłatnie:
-możliwość korzystania z boisk i stołów do tenisa stołowego, Bajkolandii,
-możliwość korzystania z siłowni pod opieką osoby dorosłej,
-odpłatnie korzystanie z sauny.
Kierownik Turnieju
Bogdan Jeżak
REGULAMIN
Eliminacji Międzywojewódzkich do OOM i MPM w Szachach (WM+MA)
Bęsia 18-23.09.2017
1. Cel zawodów:
1.1 Wyłonienie zawodników i zawodniczek awansujących do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
oraz Mistrzostw Polski Młodzików do 10 lat w 2018 roku.
1.2 Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
1.3 Popularyzacja szachów dziecięcych i młodzieżowych w województwie mazowieckim (MA)
i warmińsko-mazurskim (WM).
1.4 Integracja środowiska szachowego województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
2. Termin:
Impreza odbędzie się w dniach 18–23 września 2017r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
w Bęsi – 10 km od miejscowości Biskupiec Reszelski.
Odprawa techniczna w dniu 17.09.2017 r. o godz. 20:00.
3. Organizator:
3.1 Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu
3.2 Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy
3.3 UKS Trzydziestka Olsztyn
4. Uczestnictwo:
4.1 Prawo startu w Eliminacjach Międzywojewódzkich mają juniorki i juniorzy, w swoich kategoriach
wiekowych, posiadający obywatelstwo polskie oraz członkostwo w klubach i stowarzyszeniach
sportowych zrzeszonych w Polskim Związku Szachowym, zarejestrowanych na terenie jednego z
województw strefy lub zarejestrowani w odpowiednim wojewódzkim związku szachowym
(Mazowieckim Związku Szachowym lub Warmińsko-Mazurskim Związku Szachowym).
4.2 Warunkami dopuszczenia do Eliminacji są:
4.2.1 obecność na odprawie technicznej zawodnika lub opiekuna (w przeciwnym razie zawodnicy
zostaną dopuszczeni do mistrzostw od drugiej, gdy będzie to możliwe)
4.2.2 posiadanie ważnej licencji,
4.2.3 posiadanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu w celu okazania przy wątpliwościach.
4.2.4 złożenie czytelnego podpisu przez opiekuna zawodnika,
Za zdolność do gry (aktualne badanie lekarskie) i ubezpieczenie odpowiedzialna jest jednostka delegująca
zawodnika.
4.3 Grupy turniejowe:
C9 - Chłopcy w wieku do 9 lat rocznik 2008 i młodsi
C11 - Chłopcy w wieku 10-11 lat roczniki 2006 i 2007
C13 - Chłopcy w wieku 12-13 lat roczniki 2004 i 2005
D9 - Dziewczęta w wieku do 9 lat rocznik 2008 i młodsze
D11- Dziewczęta w wieku 10-11 lat roczniki 2006 i 2007
D13- Dziewczęta w wieku 12-13 lat roczniki 2004 i 2005
5. System rozgrywek:
5.1 Eliminacje Międzywojewódzkie w Szachach zostaną rozegrane w oddzielnych grupach
wiekowych dziewcząt i chłopców (bez możliwości łączenia grup).
5.2 W przypadku udziału w grupie 13-14 uczestników turniej rozgrywany jest systemem
szwajcarskim na dystansie 7 rund, 15 i więcej uczestników - system szwajcarski na dystansie
9 rund.
5.3 W przypadku udziału w grupie do 12 uczestników turniej rozgrywany jest systemem kołowym
(każdy z każdym), odpowiednio jedno lub dwa koła w zależności od liczby zawodników.
5.4 Na odprawie technicznej sędzia główny ogłosi terminarz rund.
Proponowany terminarz
5.5 Tempo gry 90 minut + 30 sekund na każde posunięcie od początku gry
5.6 Turnieje zgłoszone do oceny rankingowej FIDE
6. Ocena wyników:
6.1 W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
- suma zdobytych punktów,
- wartościowanie średnie Buchholza,
- wartościowanie pełne Buchholza,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami,
- ranking średni przeciwników
6.2 W przypadku systemu kołowego lub dwukołowego, o kolejności miejsc decyduje:
- liczba zdobytych punktów,
- punktacja Sonnenborna-Bergera,
- rozszerzony system Koyi,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii.
6.3 W przypadku braku rozstrzygnięcia na podstawie powyższych kryteriów o awansie do rozgrywek
finałowych zadecyduje dogrywka – 2 partie w tempie 10’ + 5”/posunięcie (obowiązują przepisy
gry szachów szybkich), a następnie – przy wyniku 1:1 – partię błyskawiczną (obowiązują przepisy
gry błyskawicznej), na której rozegranie białe otrzymują czas 6’, a czarne 4’; remis w tej partii
decyduje o zwycięstwie czarnych.
7. Sędziowanie i przepisy gry:
7.1 Sędzią głównym mistrzostw jest Andrzej Gula – klasa państwowa
7.2 Sędzia główny proponuje skład sędziowski.
7.3 Sędzia główny na odprawie technicznej dokonuje ostatecznej weryfikacji zawodników
zgłoszonych do zawodów.
7.4 Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego
głównego..
7.5 Podczas zawodów decyzje sędziego głównego są nieodwołalne. Służy od nich jedynie zażalenie
do Kolegium Sędziów PZSzach
7.6 Sędzia główny ma obowiązek wysłać w ciągu 5 dni po zawodach sprawozdanie w formie
elektronicznej do Przewodniczącego Komisji Klasyfikacji i Rankingu oraz do Wiceprezesa
PZSzach ds. Młodzieżowych.
7.7 W mistrzostwach obowiązują aktualne Przepisy Gry FIDE.
7.8 Remis przed 40 posunięciem wymaga akceptacji sędziego.
7.9 Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15
minut w stosunku do rzeczywistego czasu rozpoczęcia sesji, przegrywa partię.
8. Zgłoszenia:
Zgłoszenia do turnieju do 10 września 2017 r., poprzez serwis Chessarbiter.
Linki turniejowe
C9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4410/
C11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4412/
C13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4413/
D9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4407/
D11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4408/
D13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4409/
9. Finansowanie:
Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki
szachowe lub rodzice.
10. Nagrody i wyróżnienia:
10.1 Awans do finałów Mistrzostw Polski Młodzików w Szachach w 2018 uzyskuje po 6 najlepszych
zawodników i zawodniczek.
10.2 Awans do OOM w szachach w 2018 uzyskuje po 4 najlepszych zawodników i zawodniczek.
10.3 Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe zgodnie z komunikatem organizacyjnym
11. Przepisy końcowe i informacje dodatkowe:
11.1 Obowiązkiem sędziego głównego jest codzienne umieszczanie na ogólnodostępnej stronie
internetowej: wyników i kojarzeń.
11.2 Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę gry telefonów komórkowych oraz innych
telekomunikacyjnych urządzeń elektronicznych pod rygorem:
- dla zawodników - przegrania partii
- dla innych osób - zakazu wstępu na salę gry do końca turnieju.
11.3 Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym
czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi
i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
11.4 Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących
(opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
11.5 Do turnieju nie zostaną przyjęci juniorzy bez opiekuna.
11.6 Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) odpowiedzialny
jest klub, rodzic.
11.7 Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
11.8 Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów,
Partnerów i Sponsorów Turnieju.
11.9 Podczas trwania mistrzostw obowiązuje Regulamin Porządkowy Ośrodka.
11.10 Organizator zastrzega sobie prawo korekty i interpretacji regulaminu.
Kierownik turnieju Arbiter główny turnieju
Bogdan Jeżak Andrzej Gula
ELIMINACJE MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MA - WM DO MP MŁODZIKÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH
ELIMINACJE MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MA - WM
DO MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW
I MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W ROKU 2017
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – REGULAMIN
1. Organizator: Mazowiecki Związek Szachowy
2. Cel zawodów
2.1. Wyłonienie zawodników awansujących do Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Szachach w 2017.
2.2. Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
2.3. Integracja środowiska szachowego województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
3. Termin i miejsce
3.1. Impreza odbędzie się w dniach 18-23 września 2016 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w Broku (powiat ostrowski), 07-306 Brok, ul. Brzostowa 28.
3.2. Przyjazd i kwaterowanie w niedzielę 18.09.2016 r. od godziny 15:00, rejestracja zawodników. Kolacja od godziny 18:00.
3.3. Odprawa techniczna na sali gry w dn. 18.09.2016 r. o godz. 20:00 dla opiekunów, trenerów.
4. Uczestnictwo
4.1. Prawo startu mają obywatele polscy oraz obywatele państw UE zamieszkujący w Polsce.
4.2. Zawodnik posiadający już uprawnienia do gry w finale, w przypadku startu w eliminacjach
strefowych przekazuje swoje uprawnienie imienne awansu na rzecz grupy, w której startuje (zwiększa limit awansujących o 1 miejsce) i awans do finału musi sobie ponownie wywalczyć.
4.3. Warunkami dopuszczenia do zawodów są:
- złożenie przez opiekuna pisemnego oświadczenia o sprawowaniu opieki nad zawodnikiem
w trakcie mistrzostw (druki do wypełnienia przy rejestracji).
- posiadanie ważnej licencji (wpis w CR), okazanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu.
- opłacenie wpisowego: 50 PLN i opłaty klasyfikacyjno – rankingowej w wysokości: 20 PLN.
4.4. Zawodnik może wystąpić tylko w jednych eliminacjach strefowych. Pojawienie się tego
samego zawodnika w innych eliminacjach strefowych spowoduje wykreślenie go z listy
startowej.
4.5. Ostateczna weryfikacja listy startowej nastąpi na odprawie technicznej w dniu 18 września o godz. 20.00 na sali turniejowej. Zawodnicy nie potwierdzeni do odprawy technicznej nie zostaną dopuszczeni do zawodów.
Ostateczna ilość i harmonogram rund zostaną podane po odprawie technicznej (są uzależnione od ilości startujących zawodników). W przypadku nie spełnienia wymogów zgłoszenia danej grupy do rankingu FIDE (min. 3 zawodników z Elo) opłata OK-R (20 PLN) będzie zwracana.
4.6. Grupy turniejowe: o przynależności do grupy wiekowej decyduje rok urodzenia:
1. Dziewczęta do lat 9 - 2007 i młodsze,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4789/
2. Chłopcy do lat 9 - 2007 i młodsi,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4790/
3. Dziewczęta do lat 11 - 2006 i 2005,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4791/
4. Chłopcy do lat 11 - 2006 i 2005,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4792/
5. Dziewczęta do lat 13 - 2004 i 2003,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4793/
6. Chłopcy do lat 13 - 2004 i 2003.http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4794/
5. System rozgrywek
5.1. Zawody zostaną rozegrane w 6 oddzielnych grupach: D9, C9, D11, C11, D13, C13.
5.2. Eliminacje strefowe rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 7-9 rund, przy minimum 13 startujących. W przypadku, gdy zgłosi się 10 lub mniej zawodników, obowiązuje system kołowy lub dwukołowy. Dla 11-12 zawodników system rozgrywek określa sędzia główny.
5.3. W trakcie zawodów rozgrywanych systemem kołowym wskazane jest, żeby - jeżeli to
możliwe - zawodnicy z tego samego klubu spotkali się w początkowych rundach (częściowo
sztuczne losowanie lub zamiana kolejności rund).
5.4. Tempo gry będzie wynosić we wszystkich grupach 90 minut na zawodnika na partię + 30 sekund za każde posunięcie.
5.5. Obowiązuje prowadzenie zapisu szachowego przez cały czas trwania partii.
6. Ocena wyników
6.1. W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
suma zdobytych punktów,
wartościowanie średnie Buchholza,
wartościowanie pełne Buchholza,
liczba zwycięstw,
wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami.
ranking średni przeciwników.
6.2. W przypadku systemu kołowego lub wielokołowego, o kolejności miejsc decyduje:
liczba zdobytych punktów,
punktacja Sonnenborna-Bergera,
rozszerzony system Koyi,
liczba zwycięstw,
wynik bezpośredniej partii,
6.3. W przypadku braku rozstrzygnięcia na podstawie powyższych kryteriów o awansie
do rozgrywek finałowych zadecyduje dogrywka, na zasadach ustalonych przez sędziego głównego; inne lokaty będą dzielone.
7. Sędziowanie i przepisy gry
7.1. Sędzia główny zawodów: FA Ryszard Królikowski: tel. 501493797, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
7.2. Obowiązują aktualne przepisy FIDE i Kodeksu Szachowego PZSzach.
7.3. Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem 15 minut
w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.
7.4. W Eliminacjach Strefowych obowiązuje zakaz zgadzania się na remis przed
wykonaniem 40 posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką.
Zawodnik, któremu zaproponowano remis przed 40 posunięciem czarnych powinien przywołać
sędziego. Jego przeciwnik powinien zostać ukarany zgodnie z przepisami gry.
7.5. Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia
w tym czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
7.6. Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się
do sędziego głównego.
7.7. Decyzje podjęte przez sędziego głównego są ostateczne. Służy od nich jedynie zażalenie
do Kolegium Sędziów PZSzach.
8. Zgłoszenia
8.1. Zgłoszenia do turnieju poprzez formularze ChessArbitra z w/w stron turniejowych
lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , ze względów organizacyjnych, w nieprzekraczalnym terminie do 12 września 2016 r.
9. Finansowanie
9.1. Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki szachowe lub rodzice.
9.2. Wpisowe w wysokości 50 PLN i opłatę klasyfikacyjno-rankingową w wysokości 20 PLN należy uiścić przed rozpoczęciem zawodów u organizatora lub na konto MZSzach.
.
10. Awanse, nagrody i wyróżnienia
10.1. Awanse do finałów Mistrzostw Polski Juniorów:
- Awans w grupach do 9 lat uzyskuje po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników.
- Awans w pozostałych grupach eliminacji strefowych uzyskują po 4 najlepsze zawodniczki
i zawodnicy.
- Awansu nie uzyskują zawodnicy, którzy nie ukończyli turnieju.
10.2 Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe.
11. Zakwaterowanie i wyżywienie
11.1. W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w Broku (powiat ostrowski), 07-306 Brok, ul. Brzostowa 28, http://www.rzemieslnik.net/
Do dyspozycji gości cztery pawilony, 85 miejsc noclegowych w pokojach 1/2/3/4 osobowych.
Pokoje jednoosobowe tylko dla obsługi zawodów/opiekunów grup.
11.2. Pełna kwota odpłatności za zakwaterowanie - od kolacji 18.09.2016 do obiadu 23.09.2016 wynosi 350 PLN. Stawka dzienna (nocleg, obiad i 2 posiłki w formie szwedzkiego stołu) za jedną osobę w czasie turnieju wynosi 70 PLN.
11.3. Pełna kwota odpłatności za zakwaterowanie dla pozostających na zawodach MMM - od kolacji 18.09.2016 do obiadu 25.09.2016 wynosi 490 PLN.
11.4. Dokonanie do dnia 12.09.2016 przelewu (100%) kosztów pobytu i wyżywienia płatne na konto MZSzach: Bank BGŻ nr 07 2030 0045 1110 0000 0252 9060 jest równoznaczne z potwierdzeniem rezerwacji. Po tym terminie organizator nie gwarantuje w/w warunków pobytu.
W momencie zgłaszania zawodników prosimy o wyraźną informację na adres Mazowieckiego Związku Szachowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub organizatora:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. o chęci korzystania z zakwaterowania w OSW Rzemieślnik lub nie.
11.5. Na terenie ośrodka dostępny bezpłatny dostęp do wifi, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki.
12. Przepisy końcowe i informacje dodatkowe
12.1. Organizator będzie na bieżąco umieszczał wyniki, kojarzenia i partie w plikach pgn na stronie internetowej turnieju.
12.2. Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących (opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
12.3. Na terenie OSW Rzemieślnik obowiązuje Regulamin Ośrodka (załącznik)
12.4. Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) oraz ich ubezpieczenie odpowiedzialny jest klub lub rodzic zawodnika.
12.5. Udział w turnieju wiąże się z akceptacją niniejszego regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów i Partnerów Turnieju.
12.6. Regulamin opracowany na podstawie „Wytycznych w sprawie organizacji i przebiegu w roku 2016 zawodów PZSzach na szczeblu wojewódzkim i międzywojewódzkim”
12.7. W sprawach spornych nie objętych regulaminem decyduje sędzia główny zawodów.
Opracował FA Ryszard Królikowski
ELIMINACJE MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MA - WM DO MP MŁODZIKÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH
ELIMINACJE MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MA - WM
DO MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW
I MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W ROKU 2017
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – REGULAMIN
1. Organizator: Mazowiecki Związek Szachowy
2. Cel zawodów
2.1. Wyłonienie zawodników awansujących do Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Szachach w 2017.
2.2. Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
2.3. Integracja środowiska szachowego województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
3. Termin i miejsce
3.1. Impreza odbędzie się w dniach 18-23 września 2016 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w Broku (powiat ostrowski), 07-306 Brok, ul. Brzostowa 28.
3.2. Przyjazd i kwaterowanie w niedzielę 18.09.2016 r. od godziny 15:00, rejestracja zawodników. Kolacja od godziny 18:00.
3.3. Odprawa techniczna na sali gry w dn. 18.09.2016 r. o godz. 20:00 dla opiekunów, trenerów.
4. Uczestnictwo
4.1. Prawo startu mają obywatele polscy oraz obywatele państw UE zamieszkujący w Polsce.
4.2. Zawodnik posiadający już uprawnienia do gry w finale, w przypadku startu w eliminacjach
strefowych przekazuje swoje uprawnienie imienne awansu na rzecz grupy, w której startuje (zwiększa limit awansujących o 1 miejsce) i awans do finału musi sobie ponownie wywalczyć.
4.3. Warunkami dopuszczenia do zawodów są:
- złożenie przez opiekuna pisemnego oświadczenia o sprawowaniu opieki nad zawodnikiem
w trakcie mistrzostw (druki do wypełnienia przy rejestracji).
- posiadanie ważnej licencji (wpis w CR), okazanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu.
- opłacenie wpisowego: 50 PLN i opłaty klasyfikacyjno – rankingowej w wysokości: 20 PLN.
4.4. Zawodnik może wystąpić tylko w jednych eliminacjach strefowych. Pojawienie się tego
samego zawodnika w innych eliminacjach strefowych spowoduje wykreślenie go z listy
startowej.
4.5. Ostateczna weryfikacja listy startowej nastąpi na odprawie technicznej w dniu 18 września o godz. 20.00 na sali turniejowej. Zawodnicy nie potwierdzeni do odprawy technicznej nie zostaną dopuszczeni do zawodów.
Ostateczna ilość i harmonogram rund zostaną podane po odprawie technicznej (są uzależnione od ilości startujących zawodników). W przypadku nie spełnienia wymogów zgłoszenia danej grupy do rankingu FIDE (min. 3 zawodników z Elo) opłata OK-R (20 PLN) będzie zwracana.
4.6. Grupy turniejowe: o przynależności do grupy wiekowej decyduje rok urodzenia:
1. Dziewczęta do lat 9 - 2007 i młodsze,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4789/
2. Chłopcy do lat 9 - 2007 i młodsi,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4790/
3. Dziewczęta do lat 11 - 2006 i 2005,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4791/
4. Chłopcy do lat 11 - 2006 i 2005,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4792/
5. Dziewczęta do lat 13 - 2004 i 2003,http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4793/
6. Chłopcy do lat 13 - 2004 i 2003.http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4794/
5. System rozgrywek
5.1. Zawody zostaną rozegrane w 6 oddzielnych grupach: D9, C9, D11, C11, D13, C13.
5.2. Eliminacje strefowe rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 7-9 rund, przy minimum 13 startujących. W przypadku, gdy zgłosi się 10 lub mniej zawodników, obowiązuje system kołowy lub dwukołowy. Dla 11-12 zawodników system rozgrywek określa sędzia główny.
5.3. W trakcie zawodów rozgrywanych systemem kołowym wskazane jest, żeby - jeżeli to
możliwe - zawodnicy z tego samego klubu spotkali się w początkowych rundach (częściowo
sztuczne losowanie lub zamiana kolejności rund).
5.4. Tempo gry będzie wynosić we wszystkich grupach 90 minut na zawodnika na partię + 30 sekund za każde posunięcie.
5.5. Obowiązuje prowadzenie zapisu szachowego przez cały czas trwania partii.
6. Ocena wyników
6.1. W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
suma zdobytych punktów,
wartościowanie średnie Buchholza,
wartościowanie pełne Buchholza,
liczba zwycięstw,
wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami.
ranking średni przeciwników.
6.2. W przypadku systemu kołowego lub wielokołowego, o kolejności miejsc decyduje:
liczba zdobytych punktów,
punktacja Sonnenborna-Bergera,
rozszerzony system Koyi,
liczba zwycięstw,
wynik bezpośredniej partii,
6.3. W przypadku braku rozstrzygnięcia na podstawie powyższych kryteriów o awansie
do rozgrywek finałowych zadecyduje dogrywka, na zasadach ustalonych przez sędziego głównego; inne lokaty będą dzielone.
7. Sędziowanie i przepisy gry
7.1. Sędzia główny zawodów: FA Ryszard Królikowski: tel. 501493797, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
7.2. Obowiązują aktualne przepisy FIDE i Kodeksu Szachowego PZSzach.
7.3. Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem 15 minut
w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.
7.4. W Eliminacjach Strefowych obowiązuje zakaz zgadzania się na remis przed
wykonaniem 40 posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką.
Zawodnik, któremu zaproponowano remis przed 40 posunięciem czarnych powinien przywołać
sędziego. Jego przeciwnik powinien zostać ukarany zgodnie z przepisami gry.
7.5. Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia
w tym czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
7.6. Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się
do sędziego głównego.
7.7. Decyzje podjęte przez sędziego głównego są ostateczne. Służy od nich jedynie zażalenie
do Kolegium Sędziów PZSzach.
8. Zgłoszenia
8.1. Zgłoszenia do turnieju poprzez formularze ChessArbitra z w/w stron turniejowych
lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , ze względów organizacyjnych, w nieprzekraczalnym terminie do 12 września 2016 r.
9. Finansowanie
9.1. Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki szachowe lub rodzice.
9.2. Wpisowe w wysokości 50 PLN i opłatę klasyfikacyjno-rankingową w wysokości 20 PLN należy uiścić przed rozpoczęciem zawodów u organizatora lub na konto MZSzach.
.
10. Awanse, nagrody i wyróżnienia
10.1. Awanse do finałów Mistrzostw Polski Juniorów:
- Awans w grupach do 9 lat uzyskuje po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników.
- Awans w pozostałych grupach eliminacji strefowych uzyskują po 4 najlepsze zawodniczki
i zawodnicy.
- Awansu nie uzyskują zawodnicy, którzy nie ukończyli turnieju.
10.2 Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe.
11. Zakwaterowanie i wyżywienie
11.1. W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w Broku (powiat ostrowski), 07-306 Brok, ul. Brzostowa 28, http://www.rzemieslnik.net/
Do dyspozycji gości cztery pawilony, 85 miejsc noclegowych w pokojach 1/2/3/4 osobowych.
Pokoje jednoosobowe tylko dla obsługi zawodów/opiekunów grup.
11.2. Pełna kwota odpłatności za zakwaterowanie - od kolacji 18.09.2016 do obiadu 23.09.2016 wynosi 350 PLN. Stawka dzienna (nocleg, obiad i 2 posiłki w formie szwedzkiego stołu) za jedną osobę w czasie turnieju wynosi 70 PLN.
11.3. Pełna kwota odpłatności za zakwaterowanie dla pozostających na zawodach MMM - od kolacji 18.09.2016 do obiadu 25.09.2016 wynosi 490 PLN.
11.4. Dokonanie do dnia 12.09.2016 przelewu (100%) kosztów pobytu i wyżywienia płatne na konto MZSzach: Bank BGŻ nr 07 2030 0045 1110 0000 0252 9060 jest równoznaczne z potwierdzeniem rezerwacji. Po tym terminie organizator nie gwarantuje w/w warunków pobytu.
W momencie zgłaszania zawodników prosimy o wyraźną informację na adres Mazowieckiego Związku Szachowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub organizatora:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. o chęci korzystania z zakwaterowania w OSW Rzemieślnik lub nie.
11.5. Na terenie ośrodka dostępny bezpłatny dostęp do wifi, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki.
12. Przepisy końcowe i informacje dodatkowe
12.1. Organizator będzie na bieżąco umieszczał wyniki, kojarzenia i partie w plikach pgn na stronie internetowej turnieju.
12.2. Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących (opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
12.3. Na terenie OSW Rzemieślnik obowiązuje Regulamin Ośrodka (załącznik)
12.4. Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) oraz ich ubezpieczenie odpowiedzialny jest klub lub rodzic zawodnika.
12.5. Udział w turnieju wiąże się z akceptacją niniejszego regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów i Partnerów Turnieju.
12.6. Regulamin opracowany na podstawie „Wytycznych w sprawie organizacji i przebiegu w roku 2016 zawodów PZSzach na szczeblu wojewódzkim i międzywojewódzkim”
12.7. W sprawach spornych nie objętych regulaminem decyduje sędzia główny zawodów.
Opracował FA Ryszard Królikowski
Międzywojewódzkie Eliminacje do MP Juniorów Mł. i Młodzików (MA - WM)
ELIMINACJE MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MA - WM
DO MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW I MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W ROKU 2015
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – REGULAMIN
1. Organizator: Mazowiecki Związek Szachowy
2. Cel zawodów
2.1. Wyłonienie zawodników awansujących do Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Szachach w 2015.
2.2. Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
2.3. Integracja środowiska szachowego województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
3. Termin i miejsce
3.1. Impreza odbędzie się w dniach 05-10 października 2014 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w Broku (powiat ostrowski), 07-306 Brok, ul. Brzostowa 28.
3.2. Przyjazd i kwaterowanie w niedzielę 05.10.2014 r. od godziny 15:00, rejestracja zawodników. Kolacja od godziny 18:00.
3.3. Odprawa techniczna na sali gry w dn. 05.10.2014 r. o godz. 20:00 dla opiekunów, trenerów.
4. Uczestnictwo
4.1. Prawo startu mają obywatele polscy (oraz obywatele państw UE zamieszkujący w Polsce)
zgłoszeni przez WZSzach na podstawie mistrzostw wojewódzkich do dnia 30.09.2014 r.
4.2. Dodatkowe miejsca w rozgrywkach mają uczestnicy MPJ 2014 w szachach klasycznych.
4.3. Zawodnik posiadający już uprawnienia do gry w finale, w przypadku startu w eliminacjach
strefowych przekazuje swoje uprawnienie imienne awansu na rzecz grupy, w której startuje (zwiększa limit awansujących o 1 miejsce) i awans do finału musi sobie ponownie wywalczyć.
4.4. Warunkami dopuszczenia do zawodów są:
- złożenie przez opiekuna pisemnego oświadczenia o sprawowaniu opieki nad zawodnikiem
w trakcie mistrzostw (druki do wypełnienia przy rejestracji).
- posiadanie ważnej licencji (wpis w CR), okazanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu.
- opłacenie wpisowego: 50 PLN i opłaty klasyfikacyjno – rankingowej w wysokości: 20 PLN.
4.5. Ostateczna weryfikacja listy startowej nastąpi na odprawie technicznej w dniu 05 października o godz. 20.00 na sali turniejowej. Zawodnicy nie potwierdzeni do odprawy technicznej nie zostaną dopuszczeni do zawodów.
Ostateczna ilość i harmonogram rund zostaną podane po odprawie technicznej (są uzależnione od ilości startujących zawodników). W przypadku nie spełnienia wymogów zgłoszenia danej grupy do rankingu FIDE (min. 3 zawodników z Elo) opłata OK-R (20 PLN) będzie zwracana.
4.6. Grupy turniejowe: o przynależności do grupy wiekowej decyduje rok urodzenia:
1. Dziewczęta do lat 9 - 2005 i młodsze – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4068/
2. Chłopcy do lat 9 - 2005 i młodsi - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4069/
3. Dziewczęta do lat 11 - 2004 i 2003 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4070/
4. Chłopcy do lat 11 - 2004 i 2003 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4071/
5. Dziewczęta do lat 13 - 2002 i 2001 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4072/
6. Chłopcy do lat 13 - 2002 i 2001 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4073/
5. System rozgrywek
5.1. Zawody zostaną rozegrane w 6 oddzielnych grupach: D9, C9, D11, C11, D13, C13.
5.2. W przypadku udziału w grupie do 4 zawodników zawody zostaną rozegrane systemem dwukołowym, w przypadku udziału 5-10 zawodników – systemem kołowym.
W przypadku udziału w grupie 11-12 zawodników zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, a w przypadku udziału 13 i więcej zawodników – systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.
5.3. Tempo gry będzie wynosić we wszystkich grupach 90 minut na zawodnika na partię + 30 sekund za każde posunięcie.
5.4. Obowiązuje prowadzenie zapisu szachowego przez cały czas trwania partii.
6. Ocena wyników
6.1. W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
suma zdobytych punktów,
wartościowanie średnie Buchholza,
wartościowanie pełne Buchholza,
liczba zwycięstw,
wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami.
6.2. W przypadku systemu kołowego lub wielokołowego, o kolejności miejsc decyduje:
liczba zdobytych punktów,
punktacja Sonnenborna-Bergera,
rozszerzony system Koyi,
liczba zwycięstw,
wynik bezpośredniej partii.
6.3. W przypadku braku rozstrzygnięcia na podstawie powyższych kryteriów o awansie
do rozgrywek finałowych zadecyduje dogrywka, na zasadach ustalonych przez sędziego głównego; inne lokaty będą dzielone.
7. Sędziowanie i przepisy gry
7.1. Sędzia główny zawodów: FA Ryszard Królikowski: tel. 501493797, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Zastępca sędziego głównego: NA Krzysztof Góra.
7.2. Obowiązują aktualne przepisy FIDE i Kodeksu Szachowego PZSzach.
7.3. Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem 15 minut
w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.
7.4. W eliminacjach obowiązuje zakaz proponowania i zgadzania się na remis przed wykonaniem 40-tego posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką. Zawodnik, któremu zaproponowano remis przed 40-tym posunięciem czarnych powinien przywołać sędziego.
7.5. Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
7.6. Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego głównego.
7.7. Decyzje podjęte przez sędziego głównego są ostateczne. Służy od nich jedynie zażalenie do Kolegium Sędziów PZSzach.
8. Zgłoszenia
8.1. Zgłoszenia do turnieju poprzez formularze ChessArbitra z w/w stron turniejowych lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , ze względów organizacyjnych, w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2014 r.
9. Finansowanie
9.1. Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki szachowe lub rodzice.
9.2. Wpisowe w wysokości 50 PLN i opłatę klasyfikacyjno-rankingową w wysokości 20 PLN należy uiścić przed rozpoczęciem zawodów u organizatora lub na konto MZSzach.
.
10. Awanse, nagrody i wyróżnienia
10.1. Awanse do finałów Mistrzostw Polski Juniorów:
- Awans w grupach do 9 lat uzyskuje po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników.
- Awans w pozostałych grupach eliminacji strefowych uzyskują po 4 najlepsze zawodniczki
i zawodnicy.
11.2 Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe.
11. Zakwaterowanie i wyżywienie
11.1. W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w Broku (powiat ostrowski), 07-306 Brok, ul. Brzostowa 28, http://www.rzemieslnik.net/
Do dyspozycji gości cztery pawilony, 85 miejsc noclegowych w pokojach 1/2/3/4 osobowych.
Pokoje jednoosobowe tylko dla obsługi zawodów/opiekunów grup.
11.2. Pełna kwota odpłatności za zakwaterowanie - od kolacji 05.10.2014 do obiadu 10.10.2014 wynosi 350 PLN. Stawka dzienna (nocleg, obiad i 2 posiłki w formie szwedzkiego stołu) za jedną osobę w czasie turnieju wynosi 70 PLN.
11.3. Pełna kwota odpłatności za zakwaterowanie dla pozostających na zawodach MMM - od kolacji 05.10.2014 do obiadu 12.10.2014 wynosi 490 PLN.
11.4. Dokonanie do dnia 30.09.2014 przelewu (100%) kosztów pobytu i wyżywienia płatne na konto MZSzach: Bank BGŻ nr 07 2030 0045 1110 0000 0252 9060 jest równoznaczne z potwierdzeniem rezerwacji. Po tym terminie organizator nie gwarantuje w/w warunków pobytu.
W momencie zgłaszania zawodników prosimy o wyraźną informację na adres Mazowieckiego Związku Szachowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. o chęci korzystania z zakwaterowania w OSW Rzemieślnik lub nie.
11.5. Na terenie ośrodka dostępny bezpłatny dostęp do wifi, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki.
12. Przepisy końcowe i informacje dodatkowe
12.1. Organizator będzie na bieżąco umieszczał wyniki, kojarzenia i partie w plikach pgn na stronie internetowej turnieju.
12.2. Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących (opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
12.3. Na terenie OSW Rzemieślnik obowiązuje Regulamin Ośrodka (załącznik)
12.4. Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) odpowiedzialny jest klub, rodzic.
12.5. Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
12.6. Udział w turnieju wiąże się z akceptacją niniejszego regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów i Partnerów Turnieju.
12.7. Regulamin opracowany na podstawie „Wytycznych w sprawie organizacji i przebiegu w roku 2014 zawodów PZSzach…” (załącznik).
12.8. W sprawach spornych nie objętych regulaminem decyduje sędzia główny zawodów.
Opracował FA Ryszard Królikowski
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów - Bęsia 2013
Komunikat Organizacyjny
Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów
ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SPORTACH UMYSŁOWYCH,
i MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH
Bęsia 13-18.10.2013
I. TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 13-18 października 2013 r. w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym „Bęsia” – 45 km od Olsztyna , 10 km od Biskupca.
Przyjazd ekip w dniu 12 października 2013.
II. UCZESTNICY
W zawodach startować mogą zawodnicy z województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, oddzielnie dziewczęta i chłopcy w grupach:
C11, C13, C15, C17, D11, D13.
III. ZGŁOSZENIA
Poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych (patrz regulamin), w terminie do dnia 5 października 2013.
IV. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Bęsia”.
Wyżywienie od kolacji w dniu 12 października do obiadu w dniu 18 października.
Cena pobytu 1 osoby wynosi:
Rodzaj zakwaterowania |
Cena osobo-dnia |
Cały pobyt |
Pokój 2 osobowy |
80 zł |
480 zł |
Pokój 2 os. w studio |
75 zł |
450 zł |
Pokój 4 os. w studio |
70 zł |
420 zł |
Osoby dojeżdżające na zawodny mogą wykupić obiady w cenie 20 zł.
Liczba pokoi poza studiami limitowana. Decyduje kolejność zamówień.
Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do dnia 5 października 2013. Osoby z rocznika 2003 i ich opiekunowie pozostający na MMM proszone są o podanie tej informacji w zgłoszeniu.
Opłata za pobyt gotówką na miejscu. Po uzgodnieniu duże ekipy – minimum 10 osób mogą dokonać opłaty przelewem.
V. TEMPO GRY
Tempo gry wynosić będzie: 75’ + 30”/posunięcie, w przypadku, kiedy żaden z zawodników w grupie turniejowej nie posiada rankingu FIDE równego lub większego niż 2200. W innym przypadku tempo gry wynosić będzie 90’ + 30”/posunięcie.
VI. HARMONOGRAM IX RUNDOWEGO TURNIEJU
12 października 2013 – sobota |
|
11:00-19:00 |
Kwaterowanie ekip i weryfikacja zawodników |
19:30 |
Kolacja |
20:30 |
Odprawa techniczna |
13 października 2013 – niedziela |
|
08:15 |
Śniadanie |
09:15 |
Otwarcie zawodów |
09:30 |
I runda |
13:30 |
Obiad |
15:00 |
II runda |
18:30 |
Kolacja |
14 października 2013 – poniedziałek |
|
08:15 |
Śniadanie |
09:30 |
III runda |
13:30 |
Obiad |
18:30 |
Kolacja |
15 października 2013 – wtorek |
|
08:15 |
Śniadanie |
09:30 |
IV runda |
13:30 |
Obiad |
15:00 |
V runda |
18:30 |
Kolacja |
16 października 2013 – środa |
|
08:15 |
Śniadanie |
09:30 |
VI runda |
13:30 |
Obiad |
15:00 |
Przejażdżki konne |
18:30 |
Kolacja |
17 października 2013 – czwartek |
|
08:15 |
Śniadanie |
09:30 |
VII runda |
13:30 |
|
15:00 |
VIII runda |
18:30 |
Kolacja |
18 października 2013 – piątek |
|
08:15 |
Śniadanie |
09:30 |
IX runda |
13:30 |
Obiad |
14:00 |
Zakończenie turnieju |
VII. NAGRODY
Awans do finałów MPJ/OOM 2014 uzyskuje po 4 zawodników.
Za zajęcie miejsc I-VI dyplomy, nagrody rzeczowe za czołowe miejsca dla minimum 20% zawodników.
VIII. WPISOWE I OPŁATA KLAS.-RANK.
Grupy C15 i C17 opłacają wpisowe w wysokości 40 PLN oraz opłatę klasyfikacyjno-rankingową w wysokości 20/15/10 w zależności od ilości rund przed rozpoczęciem zawodów u organizatora.
IX. RÓŻNE
Wszystkich zawodników obowiązuje posiadanie licencji PZSzach. Każdy zawodnik przebywa na turnieju pod opieką osoby pełnoletniej wskazanej na formularzu.
W czasie turnieju planujemy ognisko.
Poza tym bezpłatnie: przejażdżki konno lub bryczką, możliwość korzystania z boisk i stołów do tenisa stołowego, możliwość korzystania z siłowni pod opieką osoby dorosłej oraz odpłatnie korzystanie z sauny.
Odjazdy PKS z Olsztyna do Bęsi: 7:00, 8:00, 9:40, 12:40, 14:30, 15:10, 16:15, 18:30, 20:30.